• Turuncu Gazete
  • Genel
  • Son dakika GALATASARAY HABERLERİ | Burak Elmas yeniden başkan adayı olacak mı? | GS HABERLERİ

Son dakika GALATASARAY HABERLERİ | Burak Elmas yeniden başkan adayı olacak mı? | GS HABERLERİ

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Nef Stadyumu'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 'Ümit ediyorum ki Galatasaray başkanı olarak, son kez karşınıza çıkıyorum. Aday değilim' diyen Burak Elmas, Fatih Terim'le ilgili de olay bir iddiayı ortaya attı. İşte Burak Elmas'ın açıklamlarının tamamı…

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Nef Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Burak Elmas canlı yayında başkanlık seçimi, Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim’le iligli çarpıcı açıklamalar yaptı.

İŞTE BURAK ELMAS’IN AÇIKLAMALARI: ADAY DEĞİLİM

Bu dönem karşınıza son çıkışım. 30 Nisan’daki seçimde aday değildim, 11 Haziran’daki seçimde de aday değilim. Galatasaray değerlerine maalesef hiç yakışmayan, organize şekilde yapılan Olağanüstü Divan Kurulu’ndaki söylemlerle ilgili cevap vermek; aslında arkada ne kadar çirkin, kişilerin kendi egolarının, iktidar mücadelelerinin olduğu konusunda bilgilendirmek istedim. Geldiğimizde 50 milyon Euro olan takım maliyetini, bu sezonun başında 27 milyon Euro seviyesine indirdik. 85 milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. 21 milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Açılan borçlarda 16 milyon TL indirim alarak uzlaşmaya gittik… Kiralık oyunculardan çıkarak, Galatasaray’ın geleceğine yatırım yaptık. Bunlar 6 aylık sürede yapılanlardır.

Sportif A.Ş.’de 25 milyon euro gelir yarattık, 5 milyon euro borç azalttık. Toplam yükümlülükleri %10 azalttık. Dijitalde ilave 25 milyon TL gelir yarattık. GS TV’de de ciddi gelir arttıracak projeleri tamamladık, uygulama aşamasına getirdik… Florya, Galatasaray’ın geleceğinin, borçlarını ödeyebilecek, geleceğe dönük işletme sermayesi kazandırabilecek bir proje yaratmak adına Emlak Konut’la, onların özelleştirmeden almış olduğu arazi, yani bizim arazimizin 3 katı olan araziyi satın almak üzere anlaştık.

“ABDURRAHİM ALBAYRAK’IN NASIL BİRİ OLDUĞUNU ANLATACAĞIM”

Galatasaray Adası’nı tekrar ait olduğu gibi Galatasaray Spor Kulübü’ne hiçbir kiracı olmadan üzerinden kazandırdık. Kemerburgaz için tüm izinleri aldık. Yeni gelen yönetim de Kemerburgaz için onayı çıkmış bir arazi bulacaklardır. Aileme haksız bir şekilde hakaretler oldu. Onlara bu zor dönemde yanımda oldukları ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Gelelim ailemi işin içine karıştıran Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’a… Abdurrahim Albayrak’ın şimdi nasıl biri olduğunu anlatacağım. 16 Nisan 2019’da ibra edilmedikten sonra açtıkları davada 2 kez dilekçe verip taraflı ve kötü niyetli olmakla suçladığı, yapmadığı konuşma üzerinden de genel kurulu manipüle etmekle suçladığı Metin Sinan Aslan’a ibra olmadığımız genel kurulu çok iyi yönettiği için teşekkür etti.

“GALATASARAY’I OYUN OLARAK GÖRENLERLE MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Genel kurul iradesini hiçe saymış, kuruş değil duruş tweetleriyle takipçi kazanmak için yola çıkmış insanları neler yaptığına bakalım. Olağan genel kurulda ibra olmadıktan 2 sene mahkeme kararıyla Galatasaray’ı yönettiler. Genç Liseli kardeşlerimizin linç edilmesine sessiz kaldılar. ‘Bedavaya aldık’ denilen Oğulcan Çağlayan konusunda kulübü ciddi zarara uğrattılar ve Rize’yle yaşanan krize sebep oldular. Bunlardan hiç utanmamışlar gibi bir de genel kurulda beni ve ailemin suçlanmasına sebep oldular. Ben aday değilim, benimle uğraşmayın’ demiştim. Fakat onlar benimle ve arkadaşlarımla uğraşmayı bir seçim strateji olarak benimsemişler. Bundan sonra cevap vereceğimi de söylüyorum. Galatasaray’ı bir oyun olarak görenlerle mücadele etmeye devam edeceğim.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Yazarlar
Video
Galeri
Turuncu Gazete'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Turuncu Gazete'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470